Unieście lipiec 2016

18 sierpnia 2016- Spotkanie Wakacyjne przy ognisku i grillu na działce naszej koleżanki Marii Michalak. 

I tak oto się bawiliśmy:

Spotkanie integracyjne w dniu 11.06. 2016 r.  w Sławiance.

Dni Kultury Polskiej na Żmudzi 4-5 czerwca 2016

TEATR WIELKI WARSZAWA

W dniu 08.05.2016 r. na godz. 18.  Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie - spektakl NABUCCO.  

KONCERT OTRĘBUSY

KONCERTY WIELKANOCNE

 

W ramach koncertów wystąpił nasz Chór „Preludium” SUTW w Szczytnie W dniu  3.04.2016 r. w Szczytnie,  17.04.2016 r. w Świętajnie, a  24.04.2016 r. w Wielbarku.

ZWYCIESTWO „PRELUDIUM”

 

 

W sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie już dziś (5.12) można było posłuchać świątecznych kolęd i pastorałek. Utwory nierozłącznie związane ze świętami Bożego Narodzenia zabrzmiały tak wcześnie za sprawą II Warmińsko-Mazurskiego Festiwalu Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetów i Akademii Trzeciego Wieku „Hej kolęda!”. 

Inicjatywa organizowania przedświątecznych festiwali należy do członków Chóru De Novo, działającego w ramach Akademii Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Chór powstał w 2011 roku, a w 2014 roku jego członkowie: Maria i Jan Duchowie oraz dyrygent chóru Michalina Butkiewicz, wystąpili z inicjatywą zorganizowania festiwalu. W pierwszej edycji wzięło udział 5 chórów i 5 zespołów wokalnych.
 

Zainteresowanie tegorocznym festiwalem jest jeszcze większe. Udział w konkursie zgłosiło 8 chórów i 4 zespoły wokalne, w których śpiewa ponad 250 osób.

 

Chęć zaprezentowania się na scenie w Urzędzie Wojewódzkim zgłosiły chóry: Dysonans (UTW Nowe Miasto Lubawskie), Lira (UTW Wydminy), Pasjonata (UTW Olsztyn), Preludium (UTW Szczytno), Studentki (UTW Orneta), Vivat (UTW Iława), Wrzos (UTW Kętrzyn) i Złota Jesień (UTW Ostróda) oraz zespoły wokalne: Biesiadki (UTW Morąg), Canzona (UTW Bartoszyce), Lilianki (UTW Ostróda) i Perełki (UTW Pasłęk). Poza konkursem wystąpił też chór De Novo. W holu Urzędu Wojewódzkiego można było też zobaczyć wystawę prac Koła Rękodzieła olsztyńskiej Akademii Trzeciego Wieku.

Patronem honorowym festiwalu był marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, który ufundował puchar dla najlepszego chóru.

 


I Przegląd Twórczości Plastycznej i Rękodzieła UTW – Wydminy 2015

 

30 października 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbyło się ogłoszenie wyników oraz prezentacja prac zgłoszonych do I Przeglądu Twórczości Plastycznej i Rękodzieła Uniwersytetów Trzeciego Wieku z terenu Warmii i Mazur.
Do przeglądu zgłoszono pace studentów ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzecie Wieku w Szczytnie, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Giżycku, Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz nowo powstałego UTW w Miłkach.
Na przeglądzie gościliśmy przedstawicieli UTW, których prace brały udział w przeglądzie, władze gminy Wydminy, panią Barbarę Mazurczyk Wójta Gminy Miłki oraz delegację z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach z panią Dyrektor na czele.
Wśród prac zgłoszonych na przegląd dominowało malarstwo, ale nie brakowało obrazów igłą malowanych (haft krzyżykowy), pięknych przedmiotów ozdobionych metodą decoupage, ozdób z wikliny papierowej, gobelinów oraz świątecznych ozdób. Zachwyt wszystkich wzbudziły kwiaty bzu, misternie wykonane z bibuły. Komisja konkursowa miała bardzo ciężkie zadanie przy wyborze najpiękniejszych prac, bowiem każda z nich zasługiwała na wysoką ocenę. Po długich naradach komisja przyznała I miejsce pracom z UTW Giżycko, II miejsce przyznano UTW Wydminy, a
 III Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczytnie. Wyróżniono także UTW Miłki za piękne obrazy. Indywidualnie każda z osób prezentujących swoje prace otrzymała dyplom udziału w przeglądzie.
Organizatorem przeglądu był Wydmiński Uniwersytet Trzeciego Wieku i Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach.

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I ST.

IM. FRYDERYKA CHOPINA W SZCZYTNIE

 

UL. H. SIENKIEWICZA 5

Koncert Filharmonii Narodowej – „ Z albumu polskiej piosenki” 

Serdecznie zapraszamy na kolejny Koncert Muzyków Estrady Kameralnej Filharmonii Narodowej dla uczniów naszej szkoły oraz wszystkich miłośników muzyki klasycznej. Koncert odbędzie się dnia 28.04.2014 (wtorek) o godz. 17.30 w sali koncertowej.

 

Zapraszamy!

 

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2015/2016

 2.10.2015 r.

 

 

UMOWA O WSPÓŁPRACY

 

Umowa zwarta w dniu 17.10.2014r w Szczytnie pomiędzy:

 

Ø  Stowarzyszeniem” Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczytnie” z siedzibą 12-100 Szczytno ul. Walentego Barczewskiego 1/7. KRS 0000474337, NIP 7451844198, Regon 281525236

 

Reprezentowanym przez:

Henryka Komorowskiego - Prezesa zarządu,

Henryka Sadowskiego - Wiceprezesa

 

Ø  Przychodnia lekarska „Medico”, Bączek, Kaźmierczak Spółka Jawna,                                      ul M.C. Skłodowskiej 3/25, 12 – 100 Szczytno, NIP 745-16-99-454,

Reprezentowanym przez:

Dariusza Kaźmierczaka – Dyrektor

 

 

Strony stwierdzają, że wśród prowadzonych przez siebie działań znajdują wspólne cele,        w których osiągnięciu może pomóc nawiązanie współpracy. Niniejsza Umowa jest potwierdzeniem woli podjęcia partnerstwa przez obie Strony.

 

 

Usługi laboratoryjny wykonywane są na ul. 3-go Maja 2A, w Szczytnie

Usługi stomatologiczne wykonywane są na ul. M.C. Skłodowskiej 3/25

 

Szczegóły - patrz  zakładka Organizacje Partnerskie

INAUGURACJA

 

W dniu 15.10.2014 r. o godz. 16.00 w Auli Zespołu Szkół Zawodowych w Szczytnie przy ul. Polskiej odbyła się  Inauguracja Roku Akademickiego.

Wykład inauguracyjny przeprowadziła dr hab. Izabela Lewandowska z Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie.

W inauguracji udział wzięli, starosta i wicestarosta szczycieński, burmistrz miasta szczytno,warmińsko-mazurski wicekurator oświaty Marek Szter

 

 

naczelnicy wydziałów urzędu miasta, przedstawiciel Olsztyńskiej Szkoły Wyższej i. J. Rusieckiego, przewodniczacy organizacji pozarządowych oraz liczne grono słuchaczy.

Spotkanie uświetnił chór Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczytnie.

WIELKIE GRYLOWANIE W RAMACH ZADANIA PUBLICZNEGO

” Kuchnia Warmii i Mazur Dawniej i Dziś”

 

           W dniu 17 czerwca 2014 r. od godz. 14.00 w świetlicy w Leśnym Dworze odbędzie się spotkanie integracyjne członków Stowarzyszenia" Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczytnie" z przedstawicielami władzy samorządowej Gminy Szczytno w tym z sołtysami poszczególnych miejscowości gminy.

Przewidziane są:

- Występ chóru Uniwersytetu,

- Występ dzieci i młodzieży Fundacji Kreolia,

- Wystawa rękodzieła wykonanego przez członków Stowarzyszenia realizowanego w ramach zadania publicznego „Barwy Jesieni”,

- Wystawa fotografii

- Występ chóru Mazury,

- Poczęstunek przygotowany przez uczestników zadania „Kuchnia Warmii i Mazur dawniej i dziś” ( kartoflak, smalec z ogórkiem, kiełbaski i krupnioki z grilla, napoje.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CZŁONKÓW NASZEJ SPOŁECZNOŚCI DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ IMPREZIE.

W dniu tym nastąpi również zakończenie Roku Akademickiego.

 

 WYJAZD DO OLSZTYNA NA

KONCERT SYMFONICZNY Z OKAZJI DNIA KOBIET

7 marca 2014 (piątek), godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii Olsztyńskiej.

Piotr Sułkowski - dyrygent

Grażyna Brodzińska - sopran

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Pierwsza Dama polskiej operetki – i największe operetkowe przeboje

Bilety: normalny 60 zł, ulgowy 45 zł

Wielkie wrażenia.

Poziękowania dla  Mirosławy Cwaliny-Maćkiewicz tel. 510145731.

 

WYJAZD DO OLSZTYNA NA

KONCERT SYMFONICZNY Z OKAZJI DNIA KOBIET

7 marca 2014 (piątek), godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii Olsztyńskiej.

Piotr Sułkowski - dyrygent

Grażyna Brodzińska - sopran

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Pierwsza Dama polskiej operetki – i największe operetkowe przeboje

Bilety: normalny 60 zł, ulgowy 45 zł

Wielkie wrażenia.

Poziękowania dla Mirosławy Cwaliny-Maćkiewicz tel. 510145731.

 

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczytnie organizuje koncerty z cyklu:

 

 

„Spotkania z muzyką profesjonalną” w wykonaniu artystów-muzyków Estrady Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Najbliższy koncert w dniu 4.03.2014 r. o godz. 17.30.

 

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

WYKŁAD PROF.DR HAB. RYSZARDA GÓRECKIEGO

 

W dniu 5.02.2014 r. o godz. 16.00 w Świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej w Szczytnie odbyło się spotkanie z prof. dr hab. Ryszardem Góreckim, Rektorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, senatorem RP, który przeprowadził wykład nt. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie historia powstania.

Proszę obejrzeć prezentację.

 

 

WYJAZD DO TEATRU JARACZA W OLSZTYNIE

 

Wyjazd w dniu 5 stycznia 2014 r. do Olsztyna na komedię Aleksandra Fredy wystawianą w zmodernizowanej i odnowionej siedzibie Teatru Jaracza. W tym roku obchodzimy bowiem 220. rocznicę urodzin wielkiego poety, komediopisarza, pamiętnikarza Aleksandra Fredry. Nie bez znaczenia jest też fakt, że „Damy i huzary” zostały napisane w 1825 roku - równo sto lat przed otwarciem Teatru Jaracza.

Dzięki profesjonalnej organizacji wyjazdu Teresy Mirosławy Cwaliny Maćkiewicz spektakl obejrzało pona 50 studentów SUTW. Kontakt tel. 89 6243071 lub 510145731 .